Czas wyjątkowych spotkań

Punktualnie o godzinie 15:00 w sali konferencyjnej Floating Areny rozpoczęło się spotkanie z wielkimi mistrzami pływania.

Za stołem usiadło troje zawodników – Alicja Tchórz, Paweł Korzeniowski i Marcin Cieślak. Nasi wybitni sportowcy przez pół godziny opowiadali o zawodowym życiu, wzlotach, upadkach, idolach z dzieciństwa czy igrzyskach olimpijskich. Słuchacze, którzy wypełnili salę po brzegi, prześcigali się w zadawaniu kolejnych pytań, a wielcy mistrzowie dzielnie zaspokajali ich ciekawość.

Wcześniej na terenie obiektu miało miejsce inne ciekawe spotkanie. O godzinie 10:00 wystartowały bowiem warsztaty edukacyjne z trenerem Robertem Białeckim. Udział w nich wzięli nauczyciele oraz instruktorzy pływania, którzy stanęli przed szansą podniesienia swoich kwalifikacji i rozwoju zawodowego.

Po zakończeniu tej części programu odbyła się natomiast zainicjowana przez Urząd Miasta uroczystość pożegnania Mateusza Sawrymowicza, mistrza Europy, świata oraz finalisty igrzysk olimpijskich. 32-letni zawodnik odebrał pamiątkowe upominki i serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego sportowych sukcesów.