Idea

Kinder+Sport to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, przygotowany przez Grupę Ferrero w celu promocji aktywnego stylu życia wśród młodych pokoleń oraz ich rodzin na całym świecie. U podstaw programu leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom i młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, że w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. Hasło programu – Joy of Moving – odkrywa nam jego formułę, która oparta jest na szczerej i naturalnej radości płynącej z ruchu!


Jak zachęcić dzieci oraz młodzież do aktywności ruchowej? Najlepiej przez dobrą zabawę! Podczas Kinder+Sport Festiwalu Pływania na basenie Floating Arena w Szczecinie udowodnimy, że nauka pływania to czas pełen radości i uśmiechu! Prawdzie Joy of Moving! – mówi Paweł Korzeniowski, pływak, olimpijczyk, ambasador Kinder+Sport


W Polsce od 2007 roku program Kinder+Sport inspiruje najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również zapewnia im możliwość bezpłatnego uczestnictwa w licznych wydarzeniach sportowych organizowanych w ramach projektu. Cieszymy się, że Festiwal Pływania może być częścią tej pięknej inicjatywy!

Podczas porannej części Kinder+Sport Festiwalu Pływania dzieci zostaną zaproszone do udziału w licznych grach i zabawach oswajających je z wodą, będą mogły nauczyć się współpracy z rówieśnikami, a wszystko to pod okiem samego Pawła Korzeniowskiego oraz zespołu doświadczonych trenerów! Natomiast popołudniu młodzież z Miejskiego Klubu Pływackiego w Szczecinie będzie mogła sprawdzić swoje umiejętności podczas zawodów pływackich!  

Kinder+Sport Festiwal Pływania to wyjątkowe wydarzenie dla całej rodziny! Zapraszamy do wspólnej zabawy oraz kibicowania!