Mateusz Sawrymowicz kończy karierę

Podczas Festiwalu Pływania będzie mieć miejsce pewne ważne wydarzenie. To właśnie w sobotę, 9 listopada, w szczecińskiej Floating Arenie z zawodowym sportem ostatecznie pożegna się Mateusz Sawrymowicz, wybitny zawodnik, który świetnymi występami przez lata emocjonował kibiców w całej Polsce.

32-latek, wychowanek Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecin, międzynarodowe sukcesy zaczął odnosić już w roku 2005, gdy miał osiemnaście lat. Wtedy właśnie Sawrymowicz wywalczył w Trieście brązowy medal mistrzostw Europy na krótkim basenie. W kolejnych latach nasz zawodnik ten wynik jeszcze poprawił. Najpierw było srebro w Helsinkach (2006), później złoto w Debreczynie (2007). W tym samym roku nasz reprezentant wywalczył też tytuł mistrza świata, gdy okazał się najlepszy w australijskim Melbourne.

W dalszych etapach kariery Sawrymowicz dopisał do swojego CV kolejne medale, w tym między innymi złoto mistrzostw Europy na krótkim basenie w 2011 roku. Impreza ta odbyła się właśnie w szczecińskiej Floating Arenie, gdzie teraz nasz mistrz symbolicznie zakończy karierę. W imponującym dorobku polskiego pływaka należy też wyróżnić siódme miejsce podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w roku 2012.

W sobotę będziemy mieć okazję symbolicznego podziękowania Mateuszowi za te wszystkie lata, podczas których mogliśmy cieszyć się jego sukcesami. Uroczystość pożegnania mistrza została zaplanowana na godzinę 16:30. Podczas tej części programu będzie mieć miejsce kilka niespodzianek, w trakcie których znów zobaczymy naszego reprezentanta w wodzie!

Zapraszamy serdecznie