Wystartowaliśmy!

Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęliśmy Kinder+Sport Festiwal Pływania – wspaniałą imprezę, która przyciągnęła na szczeciński basen setki młodych miłośników sportu.

Na dzień dobry 230 dzieci zostało podzielonych na dwie grupy. Pierwsza z nich od razu pomknęła do szatni, przebrała się w strój do pływania i ruszyła w kierunku wody. Tam na uczestników czekał szereg atrakcji, które koordynowali profesjonalni trenerzy. Było między innymi doskonalenie umiejętności pływania pod okiem mistrzów oraz wyjątkowe wodne miasteczko, gdzie dzieci próbowały sforsować dmuchane tory przeszkód.

Atrakcje w wodzie nie były jedynymi, na jakie tego dnia mogli liczyć najmłodsi. Pozostała część dzieci udała się na pierwsze piętro Floating Areny, gdzie została przygotowana specjalna strefa zabaw. Ta strefa to część projektu Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF-u, organizowana przez Fundację Moniki Pyrek.

– Główną ideą tej strefy jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do tego, aby zachęcić dzieci do klasycznej aktywności fizycznej. Nie chcemy się kłócić z technologią, tylko pragniemy pokazać, że ona może wspierać uprawianie aktywności fizycznej właśnie w klasycznej formie. Mamy tu między innymi symulatory refleksu, gdzie można sprawdzić swoją koordynację. Są też tak zwane stoły gier, gdzie mierzymy różne parametry – przykładowo czas reakcji czy wyskok. Jest też między innymi symulator narciarstwa. Nie każde dziecko miało już okazję spróbować swoich sił na nartach, a nasz symulator umożliwia im poznanie nieco tej dyscypliny nawet na terenie basenu – mówi Michał Wiatrownik z Fundacji Moniki Pyrek.

Po upływie 90 minut grupy zamieniły się miejscami. Dzieci z basenu poszły do strefy zabaw, tamte natomiast ruszyły w kierunku wody.

Ta część zmierza ku końcowi, ale impreza dopiero się rozkręca. W najbliższych godzinach czekają nas jeszcze między innymi spotkania z gośćmi, zawody sportowe oraz uroczystość zakończenia kariery Mateusza Sawrymowicza, mistrza Europy, świata oraz finalisty igrzysk olimpijskich!